DownloadTips

Test of je computer kwetsbaar is voor ransomware

Vaststellen hoe goed of hoe slecht je is antivirus in het tegenhouden van ransomware doe je liever niet wanneer je echt met een mogelijke infectie geconfronteerd wordt. Met behulp van RanSim kom je dit op een veilige manier te weten.

 

Ransomware is op dit moment een van de grootste bedreigingen voor computergebruikers. Deze malware-variant maakte in 2016 een steile opmars wat betreft slachtoffers; zowel bedrijven als particulieren zijn in het vizier van cybercriminelen gekomen.

De snelle groei van ransomware heeft vele securitybedrijven verrast. Ze werken nu tegen de klok om hun bestaande producten uit te rusten met specifieke instrumenten tegen dit type malware, of om apart staande software te ontwikkelen. Maar cybercriminelen zitten niet stil, en er zijn vele varianten van ransomware in de omloop. Het loont dus om na te gaan of het securityprogramma dat je hebt geïnstalleerd wel effectief is tegen deze dreiging. Met die gedachte in het achterhoofd bouwde securityfirma KnowBe4 de tool RanSim: hiermee kan je controleren hoe goed je pc beschermd is tegen ransomware-aanvallen.

Het is mogelijk dat je antivirus het programma als een bedreiging zal signaleren en in quarantaine plaatst wanneer je het installeert. Zorg ervoor dat het programma op de whitelist komt te staan, omdat anders de werking spaak loopt. Ransim simuleert in een veilige omgeving tien diverse infectiemethodes die ransomware kan toepassen op jouw computer. Het vertelt je vlug of de antivirus die je op je computer hebt staan adequaat is om dergelijke aanvallen te dwarsbomen. De test die de tool op je pc loslaat neemt enkele minuten in beslag. Tijdens dit proces zou je antivirus van zich moeten laten horen – dat is een goed teken. Na de test krijg je het resultaat te zien: een rode box die toont hoeveel infectiescenario’s wel op jouw pc mogelijk zouden zijn, en een groene box met het aantal infecties die effectief afgeketst zijn door de computer.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Volg Clickx op Google Nieuws om onze nieuwste artikels in je feed te krijgen. Vergeet niet om op ‘Volgen’ te klikken.

Onderwerp: Beveiliging, Downloads, ransomware, Windows

Meer relevante berichten

Abonneer op Clickx

Krijg Clickx magazine 10 keer per jaar (waarvan 2 extra dikke dubbelnummers) keurig thuisbezorgd.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Ook interessant:
Lezersaanbod

Geniet van exclusieve deals in onze webshop, met verbluffende kortingsacties op hoogwaardige producten.