Tips

Maillinks werken niet

Als ik op internet een link naar een mailadres aanklik, start Windows Mail niet. Bij de standaardtoepassingen kan ik niets wijzigen. Wat nu?

Als ik op een website een link naar een e-mailadres aanklik, dan start Windows Mail niet. Ik moet telkens de link kopiëren en in de balk van het e-mailprogramma plakken – wat best wel vervelend is. Ik heb al gekeken of het e-mailprogramma als standaard is ingesteld, maar daar kan ik niets wijzigen. Hoe los ik dat op?
Guido Eerlings

Blijkbaar is er iets mis met de koppeling tussen het mailto-protocol en je e-mailprogramma Windows Mail. Normaliter los je dat als volgt op. Ga naar het startmenu van Vista en kies STANDAARDPROGRAMMA’S.

Selecteer UW STANDAARPROGRAMMA’S INSTELLEN, klik op WINDOWS MAIL en kies STANDAARDWAARDEN VOOR DIT PROGRAMMA SELECTEREN. Zorg dat er zeker (ook) een vinkje staat naast MAILTO (en in principe ook bij .eml en E-mailkoppeling). Bevestig met OK.

Kan je hier echt niets aanpassen? Probeer het dan als volgt. Kies in het hoofdvenster van Standaardprogramma’s de tweede optie: EEN BESTANDSTYPE OF PROTOCOL AAN EEN PROGRAMMA KOPPELEN.

Blader naar MAILTO (onderaan de lijst) en druk op ANDER PROGRAMMA, waarna je Windows Mail selecteert. Bevestig met OK. Nu zouden je maillinks wel weer moeten functioneren.

Blijkt het MAILTO-protocol niet in de lijst te staan, dan brengt een manuele ingreep in het register wellicht nog soelaas. Start regedit op en navigeer naar HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARECLASSESMAILTO.

Klik met de rechtermuisknop op een lege plaats in het rechterpaneel en kies NIEUW, TEKENREEKSWAARDE. Geef het nieuwe item de naam URL PROTOCOL mee en sluit vervolgens regedit weer af.

Duikt Mailto nog altijd niet op, open dan opnieuw het venster van de Standaardprogramma’s en kies de onderste optie: PROGRAMMATOEGANG EN STANDAARDPROGRAMMA’S INSTELLEN. Klik op de pijltjes bij AANGEPAST en kies een ander standaard e-mailprogramma dan Windows Mail.

Bevestig met OK. Herhaal de procedure en kies ook dit keer Windows Mail, waarna je opnieuw bevestigt met OK. Succes!

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Volg Clickx op Google Nieuws om onze nieuwste artikels in je feed te krijgen. Vergeet niet om op ‘Volgen’ te klikken.

Onderwerp: E-mail, Link, Windows mail

Meer relevante berichten

Abonneer op Clickx

Krijg Clickx magazine 10 keer per jaar (waarvan 2 extra dikke dubbelnummers) keurig thuisbezorgd.