Nieuws

Microsoft Encarta houdt er mee op

Encarta, de encyclopediesoftware van Microsoft, gooit de handdoek in de ring en zal vanaf juni 2009 niet meer verkocht worden. Ook de bijhorende websites, gebundeld onder de noemer MSN Encarta, zullen vanaf eind oktober niet meer bereikbaar zijn.

Encarta, de encyclopediesoftware van Microsoft, gooit de handdoek in de ring en zal vanaf juni 2009 niet meer verkocht worden. Dat laat Microsoft in een verklaring weten. Ook de bijhorende websites, gebundeld onder de noemer MSN Encarta, zullen vanaf eind oktober niet meer bereikbaar zijn.

De officiële Microsoft-verklaring heeft het over "de categorie van traditionele encyclopedieën en referentiemateriaal die drastisch veranderd is. Mensen gaan de laatste jaren op andere manieren op zoek naar informatie en springen er ook anders mee om." Tussen de regels kan je lezen dat het succes van sites als Wikipedia aan de basis ligt van deze beslissing.

De Encarta-encyclopedie was vooral in de jaren ’90 bijzonder populair, toen het internet nog niet zo alomtegenwoordig was. Met de komst van zogeheten user-generated content kreeg Encarta de laatste jaren heel wat kritiek te verduren omdat de encyclopedie niet snel genoeg werd aangepast en dus niet altijd altijd up-to-date bleek.

Om even de vergelijking te maken: Encarta telt zo’n 62.000 artikels, de Nederlandstalige Wikipedia telt er op dit moment zo’n 527.000, en de Engelstalige Wikipedia klokt af op zo’n 2,8 miljoen artikels. Stevige concurrentie dus, en een achterstand die nog moeilijk in te halen is.

External links

MSN Encarta

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Volg Clickx op Google Nieuws om onze nieuwste artikels in je feed te krijgen. Vergeet niet om op ‘Volgen’ te klikken.

Onderwerp: encyclopedie, Microsoft, Wikipedia

Meer relevante berichten

Abonneer op Clickx

Krijg Clickx magazine 10 keer per jaar (waarvan 2 extra dikke dubbelnummers) keurig thuisbezorgd.