automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Overheid koppelt databanken in jacht op valse werklozen

Verwachte opbrengst is 27,9 miljoen in eerste jaar

27 november 2008 | Jibbe Van Oost

Door het koppelen van allerlei overheidsdatabanken wil staatssecretaris Carl Devlies volgend jaar 27,9 miljoen euro besparen. Het eerste project zal gegevens gebruiken om mensen op te sporen die onterecht een werkloosheidsuitkering ontvangen.

Als iemand een werkloosheidsuitkering aanvraagt, wordt automatisch nagegaan of die persoon inkomsten uit arbeid heeft. Indien hij al inkomsten heeft, wordt de uitkering geweigerd. Met zulke maatregelen wil Devlies preventief optreden tegen fraude. De koppeling van databanken is onderdeel van zijn fraudebestrijdingsplan.

Dat het eerste project met databankgegevens uit de sociale sector komt, mag niet verbazen. De gegevens die nodig zijn voor de analyse zitten nu al in het Kruispuntbank Sociale Zekerheid.

Elektronisch proces-verbaal
In 2009 zal ook een project starten rond het elektronisch proces-verbaal. Door processen-verbaal uniform te maken en de informatie elektronisch op te slaan, zullen procedurefouten zeldzamer worden. De vereiste informatie zal ook sneller beschikbaar zijn voor de sociale inspectie en arbeidauditoraten.

bron: IT Professional

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: devlies, kruispuntdatabank, pvs, belgië, overheid, werkloosheid

Gerelateerde artikels op Clickx

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

3 reacties op dit artikel:

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:18:01

Origineel bericht van Titof 01/12/2008
Is in eerste instantie een goed initiatief, maar hoe lang zal het duren voordat het ontwaardt in een echte heksenjacht?? Een nieuw Big Brotherspeeltje. Waarschijnlijk ontsproten aan de perverse geesten van neo-liberalisten. De politiek van de VLD en andere liberale stromingen is nefast voor de gewone burger. En te beseffen dat die klasse, de liberalen aan de macht heeft gebracht uit protest tegen een bestuur dat hen juist uit de crisis had geholpen. Ofwel was het protest ofwel onwetendheid, versterkt door de media. In beide gevallen verdienen ze niet beter.
Kijk al vol verwachting uit naar het volgende speeltje om de domme massa te controleren, en naar mijn pensioen. ;-)

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:18:01

Origineel bericht van Mistyfire 02/12/2008
Wanneer worden die databanken gekoppeld om al die belastingontduikingen en witteboordenkriminaliteit op te sporen???
De opbrengst zal oneindig veel groter zijn dan die sukkelaars van doppers achter hun vodden te zitten.
Een standbeeld voor de eerste politieker die het lef heeft om werkelijk in te grijpen!!

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:18:01

Origineel bericht van johanna 07/12/2008
Een schitterend initiatief dat zou mogen worden uitgebreid naar ALLE uitkeringsgerechtigden, MAAR enkel indien de hierdoor vrijgemaakte middelen nadien worden gebruikt om "echte sukkelaars" te helpen door uitstekende medico-sociale begeleiding,hogere uitkeringen, omscholing etc en niet door te sluizen om bvb de werkgevers te belonen met premie's en dergelijke opdat ze 50+ en langdurige werklozen etc willen aannemen.

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb