automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Dell blijft pc’s verkopen met Windows XP op

Koop Vista, krijg XP Pro geïnstalleerd

28 april 2008 | Janneke Scheepers
Koop Vista, krijg XP Pro geïnstalleerd

Microsoft stelt Windows XP na 30 juni niet meer beschikbaar aan retailers en de grote computerfabrikanten (original equipment manufacturers, OEM's) zoals HP, Dell, Acer en Lenovo. Maar wie er wat extra geld voor over heeft, kan bij Dell ook na deze deadline een pc kopen met het oudere besturingssyteem erop voorgeïnstalleerd.

Voor dit aanbod maakt Dell gebruik van de downgrade-optie die Microsoft biedt bij de zakelijke versies van Windows Vista. De softwaremaker staat pc-fabrikanten toe om ook na 30 juni een zogenaamde image-cd met daarop een kopie van Windows XP Professional (inclusief stuurprogramma's) in de doos mee te leveren met computers die deze duurdere Vista-versies draaien. Fabrikanten als Fujitsu, Lenovo en HP bieden deze optie aan klanten, al zal dat niet bij ieder pc-model gelden en wordt mogelijk een meerprijs gevraagd. Volgens Michael Horowitz van CNET levert Fujitsu de cd alvast gratis mee.

Stapje verder
Dell gaat echter een stap verder. Het bedrijf is bereid om Windows XP Professional vooraf te installeren in plaats van Vista. Op een informatiepagina over de beschikbaarheid van het oudere besturingssysteem na 30 juni legt Dell de procedure uit:

"Wanneer u uw besturingssysteem kiest, zult u een optie krijgen genaamd 'Genuine Windows Vista Business Bonus' en 'Genuine Windows Vista Ultimate Bonus'", aldus Dell. "Met deze opties kunt u de rechten voor Windows Vista kopen, maar Windows XP Professional laten installeren door de Dell-fabriek . U zult ook een back-up mediadisc voor Windows XP Professional ontvangen, evenals de media voor Windows Vista, zodat u kunt upgraden als u daar klaar voor bent."

Volgens technologiesite Infoworld biedt Dell deze nieuwe 'koop Vista, krijg XP Pro voorgeïnstalleerd'-dienst gratis op bepaalde Lattitude-, OptiPlex- en Precision-systemen. Bij sommige Vostro- en XPS-systemen betaalt u een kleine vergoeding. Microsoft kan dit ondertussen gewoon opschrijven als een Vista-verkoop. Ondernemingen met groepslicenties mogen overigens vanaf iedere versie van Vista downgraden.

Andere opties
Er zijn natuurlijk nog andere wegen te bewandelen voor degenen die ook na 30 juni zweren bij Windows XP. Zo kunt u een budgetlaptop kopen; daarvoor houdt Microsoft zijn besturingssysteem langer beschikbaar.

U kunt ook naar een lokale pc-bouwer stappen om een systeem op maat te laten maken. Microsoft noemt deze ondernemers white box manufacturers. Zij kopen Windows XP niet direct van Microsoft maar betrekken het van distributeurs. In tegenstelling tot de grote OEM's installeren deze kleine zelfstandigen de software op computers zonder merknaam. De zogenaamde 'System Builder-licenties die ze hiervoor gebruiken, zijn beschikbaar tot 31 januari 2009. 

Met een bijdrage van Michael Horowitz, CNET 

bron: ZDNet

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: vista, xp, windows, oem, dell, microsoft

Gerelateerde artikels op Clickx

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

3 reacties op dit artikel:

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:04:41

Origineel bericht van Priest Maasmechelen 29/04/2008
En in feite heb ik hier geen enkel probleem mee.
Zolang DELL of anderen de keuze laten aan de eventuele kopers is er niets aan de hand. Mijn mening

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:04:41

Origineel bericht van puntjes 29/04/2008
Microsoft zal hier ongetwijfeld WEL een probleem mee hebben en alles proberen om dit te verhinderen. XP was super, maar nu moet het doodgeknepen worden zodat de kassa weer ten volle kan rinkelen voor Vista.

Mr Clickx Import
15/01/2009 19:04:41

Origineel bericht van Patrick V 30/04/2008
keuzevrijheid van OS en software is een pluspunt, wat ik totaal niet kunnen vindt is het feit dat je tegenwoordig veelal voorgeïnstalleerde software, inclusief "test versies" van antivirus enz ... als er dan ook nog een duidelijke en schriftelijke bijlage zou bijgeleverd worden waarin staat hoe je die troep er moet afhalen, beter zou zijn dat mensen kunnen kiezen wat ze al dan niet wel en niet willen installeren, want die antivirus software is vaak moeilijk te verwijderen, simpele delete knop zou handig zijn, want die laten veelal ook nog wat troep achter op je PC ...

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb