automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Nederlandse consumentenbond wil Windows Vista boycotten

Microsoft weigert XP-downgrade voor ontevreden gebruikers

15 oktober 2007 | Rowald Pruyn
Volgens de Consumentenbond in Nederland moet iedereen die in de winkel een nieuwe computer koopt om het besturingssysteem Windows XP vragen en Windows Vista links laten liggen. De bond doet deze oproep omdat Microsoft na een rondetafelgesprek blijft weigeren om falende Vista-pc's te 'downgraden' naar Windows XP.

De Consumentenbond sprak donderdag met Microsoft over de duizenden klachten die het had verzameld op een speciaal geopend Vista-meldpunt. De bond wilde al eerder dat ontevreden consumenten terug kunnen naar XP, maar destijds hield de softwaremaker de boot nog af. Toen de vraag gisteren tijdens het gesprek werd herhaald, volgde daar een resoluut "nee" op.

Omdat zakelijke gebruikers wel al de mogelijkheid hebben om hun Vista-systeem te downgraden naar Windows XP, heeft de Consumentenbond weinig begrip voor de beslissing van Microsoft. Naast de oproep aan klanten om hun nieuwe pc met XP te laten uitrusten, wil de organisatie zo veel mogelijk mensen bewegen om terug naar de winkel te gaan met hun Vista-computer voor eenzelfde behandeling.

ZDNet bericht later op de dag waarom Microsoft geen noodzaak ziet om teleurgestelde Vista-gebruikers een XP-alternatief te bieden.

bron: ZDNet

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: vista, consumentenbond, vista

Externe links

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

93 reacties op dit artikel:

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:58

Origineel bericht van RogerHetKonijn 12/10/2007
Alleen jammer dat ge uw eigen naam niet kunt schrijven...

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:58

Origineel bericht van WillyWortel 12/10/2007
Misschien moet je het dan wél eens lezen. Omdat er FABRIKANTEN zijn die geen up-to-date drivers uitbrengen voor hun hardware, dient Microsoft toegeving te doen?

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:57

Origineel bericht van WillyWortel 12/10/2007
*zucht*
Dus het is de fout van Microsoft dat jouw buur destijds een illegale versie heeft geïnstalleerd van XP en deze nu niet kan 'legaliseren'. Had hij van in het begin een legale versie gekocht, was er dan een probleem? Neen toch.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:57

Origineel bericht van Smette 12/10/2007
ik ben support technician voor xp en moet eerlijk toegeven dat het big shit is en dat heeft niks met drivers of niet te maken kijk even naar ubuntu 7.10 die eraan komt daar kan microsoft de komende 10 jaar al niet meer aan tippen en dit met een standaart pc met grafische kaart van 128mb kun je wonderen verrichten qua desktop effects

Microsoft SUCKS in mijn ogen voor de tweede keer millenium edition en Vista zijn barslecht!!!!!!

Zelfs windows home server sucked big time want ze waren zelfs te leeg om de installer van sbs server 2003 onveranderd te laten

alle durven die mannen dat echt nog verkopen

bij de setup zie je zelfs sbs server 2003 staan

Microsoft is een vuile geldklopper geworden, jammergenoeg want heb altijd zot geweest van hen tot 2005 dan ging het bergaf behalve met office 2007!

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:57

Origineel bericht van Dirk Verthé 12/10/2007
Dus als ge een nieuw huis koopt zou je al je huidige meubelen moeten vernieuwen. Toffe instelling worteltje.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:57

Origineel bericht van taalkundige 12/10/2007
Is dat alles wat U kunt opmerken Taalkundigkonijn.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:56

Origineel bericht van Gates 12/10/2007
Moest ik Ballmer zijn, ik zou het een eer vinden dat ik mijn naam niet kan juist schrijven...

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:56

Origineel bericht van D.M. 12/10/2007
Als ik vandaag een nieuwe PC wil kopen met Windows XP ipv Windows Vista, dan is dat onmogelijk omdat Microsoft verbiedt om aan handelaars nog OEM-versies van Windows XP te verkopen. Windows Vista wordt je in de strot geduwd, of je het wil of niet, of je het nodig hebt of niet ...

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:55

Origineel bericht van Dvader 12/10/2007
Net deze week heb ik verschillende toestellen verkocht met Windows XP. Overigens als onafhankelijk verdeler kan ik tot en met januari 2009 Windows XP verkrijgen. Bij notebooks en merk computers hangt het af van het soort computer. Multemedia computers worden meestal met Vista verkocht , business pc meestal met Windows XP Pro. Ik heb net een deal afgesloten voor november 50 pc's met Windows XP. Je informatie is dus niet correct.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:55

Origineel bericht van Steve Balmer 12/10/2007
Hi, my name is Steve Balmer and I see a lot of 'value'
http://slashdot.org/article.pl?sid=07/10/11/1727205

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:55

Origineel bericht van Steve Balmer 12/10/2007
Je mag niet van mensen alles verwachten ... EN de meest stabiele, vernieuwende, grafisch best ogende software (Vista) op de markt brengen ... EN mijn naam correct kunnen schrijven. *moehahaha* I LOOOOVE THIS COMPANYYYY!

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:55

Origineel bericht van Een gewone gebruiker Mortsel 12/10/2007
Ik kocht in juli 2007 een nieuwe PC met Vista erop, 2GB geheugen, 500GB harde schijf, Duo Core processor E6600... dus zeker geen slak van een computer. En toch loopt Vista traag, is al zeker 6 keer gecrasht, laat het niet toe probleemloos een image backup van je harde schijf te maken wegens te weinig "rechten", zelfs al ben ik ingelogd als administrator. Kortom, ik werk nog liever met Millennium dan met Vista.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:55

Origineel bericht van Dvader 12/10/2007
Als retailer verkoop ik een samengesteld product en windows is daar onderdeel van net zoals de harde schijf , moederbord .
Je kiest ook niet voor de harde schijf, het moederbord ,enz. Want de verantwoordelijkheid met een 2 jaar verplichte waarborg ligt bij mij en niet bij de makers van het OS of van andere hardware. Veel ruimte om met bv Linux te experimenteren vanuit bedrijfseconomische hoek bekeken is er dus niet.
Overigens leggen veel linux-distro's beperkingen op wat closed-software betreft en daarmee kan ik als retailer niet leven. Strikt genomen kan ik legaal niet eens een DVD-decoder voorinstalleren of zelfs een MP3 decoder.
Linux heeft zijn beperkte marktpenetratie vooral aanzich zelf te danken. Als je software tot kunstvorm verheft ben je verkeerd bezig want dat is het nu net niet.









Koppelverkoop is iets anders : als ik morgen een computer verkoop en geef er een fiets bij , dan is dat koppelverkoop.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van Steve Balmer 12/10/2007
Hoi, ik stal daarnet een chocomousje uit de winkel. Zo eentje met haar op. Nu het probleem is dat ik geen haar lust op m'n chocomousje en daarom had ik het graag ingeruild voor een nieuw, maar die hebben ze niet meer! Ook al wil ik ervoor betalen é!!

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van nonkie 12/10/2007
Ik heb voor mijn vrouw een hp pavilion gekocht een dual core met vista home premium. Wat een ramp mijn oude laptop met xp is vééél vééél sneller als da machien met vista. Ik heb nu een mail gestuurd naar de verkoper dat ik een downgrade eis. Ben benieuwd.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van Johan 12/10/2007
Windows vista is net hetzelfde als millenium. Dezelfde bucht als ge het mij vraagt. Het enige wat ik positief vind is die aero en da grafische maar als je het daar moet voor doen. En dan die woeker prijzen voor die rommel.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van Dvader 12/10/2007
Zou met niet verwonderen dat ze dit gaan na-appen. Afterall, dit soort belangengroepen leeft en teert op problemen.

Tja , Linux goed maar helaas onverkoopbaar en het wordt nooit wat op de desktop. Overigens hoe lang zit de opensource community nu al aan het janken naar open 3d hardware-accelerated drivers van Nvidia en ATI. Lang hé..En ze komen maar niet hé. En MP3 en DVD-codec's meestaal ilegaal allemaal bijgevolg mank om aan het grote publiek te leveren.
Bij Mac is de lockin nog groter: hardware en software.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van PintSki 12/10/2007
wie zegt dat windows een onderdeel is van je Pc, wie gaat me verplichten windows te gebruiken, en dan nog welke versie bovendien! als ik nu linux of bsd of welke ander OS wil draaien, daar heeft de hardware verkoper GEEN ZAKEN MEE, willen ze me aanbieden om een windows aan interessantere prijs aan te bieden bij de aankoop, tot daar, maar bij de meeste heb je gewoon geen keus, als ik uw standpunt lees, dan heeft u echt weinig kennis van de pc-markt en bijgevolg een dikke nul als retailer

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:54

Origineel bericht van den danny 12/10/2007
"Microsoft is een vuile geldklopper geworden"

AMEN !!!

het mooiste bewijs is wel dat ze alle andere soft na-apen:
Photoshop
Flash
allerlei video-apps
allerlei audio-apps
C (wat een erg smerig vuile kopie is van Java !)
etc etc

Schoenmaker blijf bij uw leest, zodat ge een fatsoenlijk OS aflevert!

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:48:53

Origineel bericht van namaste 12/10/2007
Tja deze grote multinational zal nooit een gebaar stellen !! laat staan toegeven Vista gewoon een hoop vodden is !!! waarom zijn ze anders al aan een nieuw besturingssysteem bezig !!! ?? Vista is gewoon een opgeklopte mythe varpakt onder : anders,beter,en veiliger !! ?? terwijl het ze gewoon om de poen te doen is !!!!!!!!!!!!!!!
dada (mijn kijk op de zaak)

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb