automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Internetverbinding controleren

Google pingen

14 juli 2009 | Andy Stevens

Heb je geen internet? Soms is het moeilijk om te zeggen of een breedbandverbinding werkt of dat er een probleem is met je browser.

Om je internetverbinding te controleren, druk je de WINDOWS-toets samen in met R, zodat het UITVOEREN-kadertje geopend wordt.

Typ dan het commando cmd en druk op ENTER. Je krijgt een DOS-venster te zien. Typ ping www.google.be en druk opnieuw op ENTER.

Windows zal nu proberen verbinding te maken met de site van Google (die altijd bereikbaar is). Staan er een aantal lijnen die beginnen met ‘Antwoord’, dan is je verbinding in orde.

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: internet, ping, verbinding, dos, cmd

Gerelateerde artikels op Clickx

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

2 reacties op dit artikel:

zaloo
22/07/2009 08:43:56

@ Chalk: dan kan het zijn dat je firewall (Windows Firewall of die van Norton, AVG, Avast, ...) de ping tegenhoudt.

Andere bijkomende tips:

1) Zien of je een geldig ip-adres hebt:

- In XP:
Start -> uitvoeren -> cmd -> ipconfig -> zoek naar "ipadres"
- In Vista:
Start -> alle programma’s -> bureau accesoires -> opdracht prompt -> ipconfig -> zoek naar "IPv4-adres"

Start je ip-adres met 169.?
Geen internet -> trek je modem uit en weer in.

Start je ip-adres met 192. of met 10.?
Je hebt een router en zit in een lokaal netwerk, als je geen internet hebt, trek eerst de switch een paar seconden uit als je die ertussen hebt staan, trek de router uit en wacht een paar seconden en steek de router weer in zodat je router terug een geldig ip adres komt vragen bij de modem

2) Wel internet, geen beveiligde pagina’s (die heb je nodig om bv. online te bankieren)?

In Internet Explorer -> extra -> Internet Opties -> tabblad geavanceerd -> helemaal onderaan op de knop "standaardinstellingen vernieuwen" klikken

3) Wel surfen, niet e-mailen?

Zoek in de foutmelding naar de fout die begint met "0x800" en zoek deze fout op http://www.nthelp.com/50/Outlook_error_codes.htm

4) Wel e-mailen, niet surfen?

Schakel de firewall (Windows Firewall of andere beveiliging) eens uit. Aangezien je wel kan mailen wil ook zeggen dat er internet aanwezig is op de pc.

5) Wel surfen, mails ontvangen, maar geen mails versturen?

- Kijk na of je uitgaande mailserver (telenet: uit.telenet.be, skynet: relay.skynet.be) juist staat in de instellingen van je mail account (extra -> accounts/accountinstellingen -> je acount dubbelklikken, op tabblad servers klikken) juist staat.

- Kijk na of je verbonden bent met je eigen draadloos netwerk, als je per ongeluk bent verbonden met de wifi van je buur en jij hebt Telenet en de buur Skynet dan kan je geen uitgaande mails versturen aangezien de providers eisen (omwille van anti-spam maatregelen) dat je hun eigen uitgaande mailserver moet gebruiken

Hopelijk kan iedereen hiermee verder... succes!

20/07/2009 14:33:10

Internet werkt momenteel bij mij, maar er beginnen geen lijnen met ’Antwoord’.
Raar...

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb