Tips

Afbeeldingen toevoegen aan je mp3’s

Tijdens het afspelen van sommige mp3’s zie ik in Windows Media Player een afbeelding verschijnen van de artiest of de cd. Ik vind in de ID3-tag van die mp3’s nochtans niet meteen iets terug dat naar die afbeelding verwijst. Hoe krijg ik nu zelf zo’n afbeelding bij mijn mp3’s?

Tijdens het afspelen van sommige mp3’s zie ik in Windows Media Player een afbeelding verschijnen van de artiest of de cd. Ik vind in de ID3-tag van die mp3’s nochtans niet meteen iets terug dat naar die afbeelding verwijst. Hoe krijg ik nu zelf zo’n afbeelding bij mijn mp3’s?

Tim Tronckoe

Iedereen heeft zo zijn eigen voorkeuren, maar Windows Media Player is voor ons alvast niet de eerste keuze wat het taggen van mp3’s betreft.

We maken daarvoor liever gebruik van een andere gratis tool, TagScanner, die zich trouwens ook in het Nederlands laat aanspreken.

De bediening is vrij eenvoudig. Stel dat je een afbeelding aan een welbepaalde mp3 wil toevoegen. Open daarvoor het tabblad TAG EDITOR, en klik onderaan op de knop BLADEREN. Spoor de map op waarin dat mp3-bestand zich bevindt, en dubbelklik hierop. De mp3’s verschijnen nu in het linkervenster van TagScanner.

Klik het gewenste bestand aan, en zorg dat rechtsboven de tagindicatie op AUTO staat of op (ID3V1 +) ID3V2. Verplaats de schuifbalk in het rechtervenster nu naar onderen, tot je AFBEELDING ziet verschijnen.

Druk op het bovenste mapicoontje, zodat je de gewenste (jpg-)afbeelding kan opsporen en toevoegen. Eventueel geef je ook nog een omschrijving mee. Druk op de knop OPSLAAN: de afbeelding wordt nu aan het mp3-bestand – en meer bepaald aan de ID3-tags – toegevoegd.

Elke mp3-speler die afbeeldingen in ID3-tags ondersteunt, zal voortaan die afbeelding te zien geven. Verken zeker ook even de andere mogelijkheden van TagScanner: opties genoeg!

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Volg Clickx op Google Nieuws om onze nieuwste artikels in je feed te krijgen. Vergeet niet om op ‘Volgen’ te klikken.

Google Voeg Clickx.be toe als favoriete bron op Google!
Onderwerp: Id3, Mp3, Tag

Meer relevante berichten

Abonneer op Clickx

Krijg Clickx magazine 10 keer per jaar (waarvan 2 extra dikke dubbelnummers) keurig thuisbezorgd.