OneDrive krijgt binnenkort zijn eigen plek in Windows 11 en wordt daarvoor helemaal vernieuwd. Microsoft blijkt te sleutelen aan een gloednieuwe, zelfstandige OneDrive-app met een frisse interface, een galerijweergave voor foto’s en video’s, en zelfs ingebouwde Copilot-functies.
De nieuwe app dook op via Microsofts eigen servers en zit verstopt onder de naam OneDrive.app.exe, zo meldt Windows Central. Zodra je die opent, verschijnt een apart OneDrive-icoon in de taakbalk en word je meteen naar je fotobibliotheek geleid. Anders dan de huidige integratie in Verkenner of de Foto’s-app, draait dit om een volwaardige, zelfstandige ervaring.
Frisse interface en AI-functies
De app is webgebaseerd, maar voelt verrassend native aan dankzij Microsofts Fluent Design met afgeronde menu’s en subtiele blur-effecten. Bovenaan is een knop om eenvoudig te wisselen tussen galerijweergave en de klassieke bestandsmodus. In die laatste krijg je dezelfde interface te zien als op de OneDrive-website, maar met een extraatje: een Copilot-knop. Daarmee kan je samenvattingen laten maken of vragen stellen over bestanden zonder ze eerst te openen.
De galerijweergave is volledig nieuw voor Windows 11. Hier staan foto’s en video’s centraal, met secties zoals Moments, Albums, People en Favorites. De Moments-functie toont je bijvoorbeeld automatisch foto’s die je op dezelfde dag in voorgaande jaren hebt gemaakt, vergelijkbaar met hoe de mobiele OneDrive-app herinneringen serveert.
Waarom aparte OneDrive-app?
Je kan je natuurlijk afvragen of Windows 11 écht een losse OneDrive-app nodig heeft. Microsofts cloudtoepassing zit al geïntegreerd in Verkenner en Foto’s. Microsoft lijkt te mikken op gebruikers die hun bestanden liever in één centrale hub beheren in plaats van via verschillende apps. Bovendien oogt en voelt de nieuwe interface veel moderner en consistenter dan de huidige oplossingen.
Wanneer de app officieel wordt uitgerold, is nog niet duidelijk. Microsoft houdt op 8 oktober een speciaal OneDrive-event – mogelijk krijgen we daar meer details en een lanceerdatum te horen.
Herinnert zich nog perfect het opstartdeuntje van Windows 95. Nostalgische ziel die tegelijk graag op de hoogte blijft van de evoluties in techland. Ziet Windows, een iPhone en Google-apps als de ideale combinatie.