automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Boete Orange wegens racistisch wachtwoord

Nieuwe manier van beledigen bestraft

29 mei 2009 | Janneke Scheepers
Boete Orange wegens racistisch wachtwoord

De Franse telecomprovider Orange moet een boete van vijfhonderd euro en een schadevergoeding van achtduizend euro betalen voor het verstrekken van een racistisch wachtwoord. Dat meldt het persbureau ANP.

Het bewuste wachtwoord luidt 'salearabe' ('vuile Arabier'). Het werd door een helpdeskmedewerker van Orange verstrekt aan internetklant Mohamed Zaidi, die van Marokkaanse afkomst is.

Een rechter in Bordeaux heeft een klacht van Zaidi hierover gisteren gegrond verklaard

 

bron: ZDNet

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: boete, rechter, orange, klacht, racisme

Externe links

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

7 reacties op dit artikel:

Johnson
03/06/2009 12:00:43

boeboe schreef:
als het’’ salebelge’’ was geweest had ge niks van gehoord

Tuurlijk nie, er wonen nu eenmaal veel minder Belgen dan Arabieren in Frankrijk.

03/06/2009 10:47:43

als het’’ salebelge’’ was geweest had ge niks van gehoord

Johnson
03/06/2009 09:35:56

johnydepony schreef:
Mohammedje is toch maar 8000 euro rijker,zonder er iets voor tedoen.

Jaloers?

02/06/2009 22:08:41

Mohammedje is toch maar 8000 euro rijker,zonder er iets voor tedoen.

Merlin
02/06/2009 21:06:12

Kan puur toeval zijn. Wachtwoordgeneratoren werken volledig willekeurig. Maar dan nog is het aan de medewerker om het wachtwoord te controleren en eventueel een nieuw te laten genereren.
Onlangs stond er een bijna identieke situatie als controlewoord op een forum om een reactie te plaatsen. Het was toen iets dat de Joden niet al te vriendelijk naar voren bracht. Dat was echter zonder tussenkomst van een medewerker.

brucie
02/06/2009 12:09:18

Jan, dat zou toch wel héél toevallig zijn hè.
We kennen het dossier en de procedures van paswoorden toewijzen natuurlijk niet, maar als die rechter ook oordeelt dat er iets niet juist was, zal het toch niet aan de lange tenen van Mohammed liggen.

30/05/2009 21:08:02

Is dat geen random gegenereerd wachtwoord? Dat toevallig een woord is en toevallig bij een persoon kwam die er aanstoot aan neemt?

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb