Ik ben linkshandig en iedere keer als ik de pc heropstart, moet ik de muisknoppen via het Configuratiescherm opnieuw instellen. Windows XP kan de instellingen voor de primaire en secundaire muisknop blijkbaar niet onthouden. Hebben jullie een oplossing?
Ik ben linkshandig en iedere keer als ik de pc heropstart, moet ik de muisknoppen via het Configuratiescherm opnieuw instellen. Windows XP kan de instellingen voor de primaire en secundaire muisknop blijkbaar niet onthouden. Hebben jullie een oplossing?
Albert Cattry
Dat is wel vreemd, Albert, aangezien Windows XP die instellingen wel degelijk hoort te onthouden (en op onze test-pc’s effectief ook doet). Normaal schrijft Windows die wijziging namelijk meteen weg in het register. Meer bepaald wordt de sleutel HKEY_CURRENT_USERControl PanelMouse aangepast: de waarde met de naam SwapMouseButtons staat standaard op 0, maar krijgt de waarde 1 mee als je beide muistoetsen inderdaad omwisselt.
Je kan alvast even nagaan of die waarde wel correct wordt aangepast in je register (via START, UITVOEREN en dan de opdracht REGEDIT ingeven). Misschien helpt het als je die waarde – hopelijk eenmalig – manueel aanpast.
Blijkt die waarde bij het opstarten terug gewijzigd te zijn, dan lijkt het er op dat een of andere opdracht bij het opstarten hiervoor verantwoordelijk is.
Ga in dat geval via de opdracht MSCONFIG (opnieuw via START, UITVOEREN), en meer bepaald op het tabblad OPSTARTEN, misschien even na of je geen ‘verdachte’ programmanaam opmerkt (die je dan – eventueel tijdelijk – kan uitschakelen door het vinkje te verwijderen).
Blijven de problemen, geen nood: via het gratis programmaatje SwapMouseButtons kan je voortaan via een zelf gedefinieerde toets(encombinatie) – standaard is dat CTRL+F12 – de functie van de muistoetsen omwisselen. Dat hoeft dus maar een fractie van een seconde in beslag te nemen.
Nog een gratis alternatief is Swap Mouse Button (SMB). In dit geval kan je via een klein dialoogvenstertje heel snel de knoppen omwisselen.