Nieuws

1.000 slimme camera’s moeten terroristen vangen

In 2018 zal een nieuw netwerk van slimme verkeerscamera’s assisteren in het opsporen van terroristen.

De Belgische federale regering plant de installatie van een web van 1.000 slimme camera’s op de Belgische verkeerswegen, zo bevestigt Minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon aan Het Laatste Nieuws. De camera’s worden voornamelijk in dienst genomen om terroristen en zware misdadigers op te sporen, maar ook hardrijders zullen in het vizier komen. In 2018 moeten de camera’s operationeel zijn.

Het gaat om zogenaamde ANPR-camera’s die nummerplaten kunnen herkennen en ook foto’s maken van voertuigen om kleur, merk en type vast te leggen. Staat een auto gesignaleerd, dan zal herkenning op camera een alarm triggeren en de betrokken politiediensten inlichten. Een korps van tweehonderd agenten zal zich bezighouden met de verwerking van de informatie.

De camera’s zullen op 260 plaatsen in België komen te staan: langs de landsgrenzen en alle plekken waar autosnelwegen elkaar of ringwegen kruisen. Twijfels over mogelijk inbreuken op de privacy van autobestuurders zijn er niet, volgens Minister Jambon: “De informatie wordt enkel doorgegeven aan politiediensten die deze nodig hebben voor hun job.” De eerste camera’s zullen dit jaar geïnstalleerd worden.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Volg Clickx op Google Nieuws om onze nieuwste artikels in je feed te krijgen. Vergeet niet om op ‘Volgen’ te klikken.

Onderwerp: Beveiliging, Iot

Meer relevante berichten

Abonneer op Clickx

Krijg Clickx magazine 10 keer per jaar (waarvan 2 extra dikke dubbelnummers) keurig thuisbezorgd.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Ontvang elke week het beste van Clickx in je mailbox.

Ook interessant:
Lezersaanbod

Geniet van exclusieve deals in onze webshop, met verbluffende kortingsacties op hoogwaardige producten.