automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Broederlijk iTunes delen

15 april 2010 | Redactie Clickx Magazine

STAP 6: SuperSync

Een laatste, interessante optie om mediabestanden van iTunes te delen is SuperSync. Dat is een synchronisatieprogramma om de iTunes-bibliotheek tussen verschillende systemen op elkaar af te stemmen. Het maakt niet uit of dat Windows- en Mac-systemen zijn. Bovendien kan je deze tool gebruiken als een server om over je muziekbestanden te beschikken via het internet.

Met de proefversie van het programma kan je 25 transfers per sessie uitvoeren. De prijs van de volledige versie hangt van het aantal computers dat je met elkaar wil synchroniseren. Gaat het om twee machines (bijvoorbeeld je laptop en desktop) dan kost het $24, tot vijf betaal je $29 en voor tien $35.

Uiteraard gaat SuperSync af op de eigen iTunes-bibliotheek, die het programma vergelijkt met een bibliotheek op afstand. Die ‘remote library’ kan zich bevinden op een netwerk, SuperSync media server, op een harde schijf of op een iPod. De configuratie van het programma is niet echt moeilijk, maar beginnende computergebruikers laten zich toch beter even bijstaan door iemand zijn weg kent in de netwerkinstellingen.

Tijdens de configuratie selecteer je de eigen iTunes-bibliotheek. Dat is een .xml-bestand in de map iTunes. Voor de instellingen van de bibliotheek op afstand bevat het programma enkele tools om de configuratie iets makkelijker te maken. In een thuisomgeving baseer je je het best op de ip-adressen van de aangesloten systemen.

SuperSync vergelijkt niet alleen de verschillende bibliotheken, het ondervangt ook problemen zoals dubbels en beschadigde bestanden. De software vergelijkt de muziekbibliotheken met elkaar en duidt in grijs aan wat op de plaatselijke machine staat. Blauw is de inhoud van de bibliotheek-op-afstand.

Vervolgens kan je de bestanden gewoon handmatig van de ene plaats naar de andere plaats slepen of opteren voor de automatische synchronisatie. Op die manier worden de bibliotheken steeds op elkaar afgestemd. Met SuperSync kan je dus, in tegenstelling tot iTunes, wel via het internet bestanden delen tussen je SuperSync-accounts.

STAP 6: SuperSync

 

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: apple, itunes, netwerk, delen

Gerelateerde artikels op Clickx

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

0 reacties op dit artikel:

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb