Een handig dock in Vista
07 oktober 2009 | Redactie Clickx MagazineSTAP 6: Het uitzicht aanpassen
Nòg niet tevreden met je dock? Misschien verandert dat wel als we het uitzicht aanpassen, want ook daarvoor biedt het programma je tal van mogelijkheden. Je kan bijvoorbeeld het standaardeffectje veranderen: ga onder CONFIGURE DOCK naar EFFECTS en verander daar desgewenst het vergrooteffect in eentje waarin de iconen naar links en rechts schommelen.
In hetzelfde venster, maar dan onder APPEARANCE, kan je uit een lange lijst de achtergrond (BACKGROUND) van de dock kiezen, en met de schuifbalk kan je de transparantie bijstellen.
Ook de iconen van individuele dockelementen kan je veranderen. Klik met de rechtermuisknop op een van de iconen en selecteer DOCK ENTRY PROPERTIES. In het daarna opspringende venster kan je met CHANGE IMAGE het icoon veranderen: ObjectDock levert zelf een hele rist aan alternatieven.
En tot slot kan het pakket rekenen op een redelijk actieve gebruikersgemeenschap, die een hoop volledige thema’s deelt met andere gebruikers via de website www.wincustomize.com. Surf daar naar GALLERY – OBJECTDOCK voor een overzicht. Is er iets naar je gading, download het dan en ga onder CONFIGURE DOCK naar THEME. Upload het via IMPORT A PACKAGE.

Gerelateerde artikels op Clickx
Externe links
Related Partner info
Reacties
Reageer op dit artikel
5 reacties op dit artikel:
Het handige van zo'n dock is dat je het bureaublad overzichtelijk houdt. Bij mij staan niet alleen mijn meest gebruikte programma's erin, maar ook documenten die ik tijdelijk veel nodig heb, krijgen tot ik ze niet meer nodig heb een plaatsje in mijn dock.
@tim_a: Ik heb in ouder Clickx-nummer een artikel gelezen over Vista OS X en het kan mij toch niet overtuigen. Misschien kan je dan - op termijn - het "origineel" overwegen,dus: gewoon Mac OS X zelf (of anders gezegd Unix met grafische schil van Apple). Ik werk er graag mee en voel me goed bij het systeem. En ik ben er ook gerust in. Oh ja, ik werk al jaren met Apple en ben niet bang dat mijn computer gaat ontploffen
. Verder betwijfel ik ook of de Transformation Packs à la Vista OS X het systeem niet nodeloos destabiliseren. Legt dat geen zwaardere last op de schouders van Vista?
of wanneer je je vista volledig wil omtoveren naar een mac look a like is windows vista os x zeker iets voor jouw. Gebruik het zelf ook en vind het zeer handig en stijlvol ![]()
Er is inderdaad een beter en efficienter Tooltje, alhoewel men beter kan schrijven "programma", namelijk RocketDock, en werkt prima onder Vista en ook Windows 7, men kan ook je eigen iconen instellen, willen jullie meer weten, hier is de link http://rocketdock.com/download ,
Webmaster http://pcdokter.skynetblogs.be
Je hebt ook zoiets als Rocketdock, ik gebruik het al een tijdje en ik moet zeggen, ik kan het niet meer zonder, vind het een handig tooltje














