Gevaarlijke lekken in Windows-versie Safari
Secunia: Te weinig gebruikers voor werkelijk risico
27 maart 2008 | Rowald PruynEen week nadat Apple de nieuwe versie van zijn Safari-browser aanbiedt, ontdekt beveiliger Secunia twee serieuze beveiligingslekken die Windows-gebruikers in de problemen kunnen brengen.
De Argentijnse onderzoeker Juan Pablo Lopez Yacubian vond een zogenoemde spoofing-kwetsbaarheid in de adresbalk van de Apple-browser. Daarmee kunnen boosdoeners webgebruikers wijsmaken dat ze op een veilige website zijn, terwijl hun gegevens onder hun neus vandaan worden gestolen.
Van het tweede gevaar dat Yacubian ontdekte, een geheugenlek, is nog niet bekend of Safari-gebruikers direct gevaar lopen. Als dit het geval is, lopen zij het risico om keyloggers en andere malware op de computer te krijgen. Secunia, een Deens beveiligingsbedrijf waar de Argentijn aan rapporteert, classificeert beide lekken als ‘uiterst kritiek’.
Thomas Kristinsen, technisch hoofd van Secunia, denkt dat Apples omstreden werving voor nieuwe Windows-gebruikers “de browser meer gebruikers oplevert”, maar denkt dat “de gebruikersaantallen voor Safari op Windows niet groot genoeg zijn” om een hacker te verleiden misbruik te maken van de ontdekte kwetsbaarheden.
Met een bijdrage van David Meyer, ZDNet UK
bron: ZDNet
Gerelateerde artikels op Clickx
Externe links
Related Partner info
Reacties
Reageer op dit artikel
4 reacties op dit artikel:
Origineel bericht van chief 28/03/2008
Door Apple Software Update te gebruiken om de Safari browser op Windows machines te verspreiden, heeft Apple haar eigen gebruikersovereenkomst geschonden. Die verbiedt namelijk de installatie van Safari op Windows computers. Letterlijk staat er in de gebruikersovereenkomst: "Deze licentie laat je een kopie van de Apple Software installeren en gebruiken op een enkele 'Apple-labeled' computer per keer." Zou Nellie Kroes al op de hoogte zijn?
Origineel bericht van Muscleduck 31/03/2008
't is een echte schande dat ze die rommel via de apple software updater verspreiden. Ik wil iTunes updaten en ineens staat Safari ook op mijn PC... schande.
Origineel bericht van costyboy 31/03/2008
HEt is een schande. Waarom denk je dat er zo weinig apple gebruikers zijn?! Duur, stom, chaotisch: apple in 3 woorden!
Origineel bericht van funnyplay 31/03/2008
Misschien heeft Apple dit wel met opzet gedaan ![]()







