Clickx Magazine

Base schrapt contractduur

Voor residentiële klanten

15 mei 2012 | Pieterjan Van Leemputten

Op zijn tiende verjaardag zegt Base dat het voortaan de contractduur van alle particuliere klanten schrapt. Het bedrijf roept andere operatoren op hetzelfde te doen.

De gewaagde zet toont dat het bedrijf vertrouwen heeft in zijn eigen diensten. Wie vandaag abonnee is, of dat zal worden, kan zonder kosten en meteen weer vertrekken. Ook het wisselen van tariefplan kan zonder verplichtingen.

“Alle mensen met een contract mogen vandaag opstappen”, zegt CEO Jos Donvil stoutmoedig. Het bedrijf beseft dat het hiermee een risico neemt, maar naar eigen zeggen houdt dat de operator alert.

Minder klachten
“Wij zijn de enige waar in de periode 2010-2011 het aantal klachten zijn gedaald”, zegt Donvil. Tegelijk heeft het bedrijf zijn marktaandeel de laatste tien jaar opgekrikt van 8 procent naar net geen 20 procent in 2011. Dit jaar wil het dan ook een vijfde van de markt in handen krijgen.

Wel geldt het aanbod enkel voor consumenten en contracten tot vijf lijnen. Bedrijven met grotere contracten blijven dus wel gebonden aan hun contractduur.

Charter
De operator die in 1999 startte onder de naam Orange werd in 2002 omgedoopt tot Base. Sindsdien stelt het bedrijf zich op als een uitdager van de telecomsector. Ook naar de toekomst toe wil het die rol blijven spelen.

Tegelijk daagt het bedrijf zijn concurrenten, Belgacom, Mobistar, Telenet en Voo uit om een charter te tekenen waarin ze ook beloven dat hun klanten ook kosteloos kunnen overstappen. Andere punten zijn onder meer een transparante tariefformule, geen agressieve verkooptechnieken en duidelijke promoties.

Al zal nog moeten blijken of daar effectief iemand op ingaat. Tenzij er nieuwe wetten worden gemaakt, trekken telecomoperatoren doorgaans niet aan hetzelfde zeil. En intussen blijft het voor sommigen een (lucratieve) sport om hun klanten te overspoelen met wazige tariefplannen en promoties.

bron: ZDNet

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: telecom, base, contract, donvil, consument, gsm, mobiel, bellen, tarief, charter

Related Partner info

Plantronics bluetooth headset blijft 180 dagen standby
24/01/2013 | pressrelease | Partner info : HAMA - Agami

Hoe bereidt Usain Bolt zich voor op een wedstrijd
10/01/2013 | pressrelease | Partner info : HAMA - Agami

Snelle en professionele webhosting
19/09/2012 | whitepaper | Partner info : WSD Hosting

De Nederlandse mobiele telecommarkt verandert
13/04/2012 | pressrelease | Partner info : Vodafone

Samsung houdt alle opties open
13/04/2012 | pressrelease | Partner info : Vodafone

Prepaid bellen viert dit jaar zijn 15e verjaardag
11/04/2012 | pressrelease | Partner info : Vodafone

Geschiedenis en toekomst van Nokia
11/04/2012 | pressrelease | Partner info : Vodafone

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

1 reacties op dit artikel:

tantjenbertolli
21/05/2012 11:24:04

Bij mij slaagde Base er niet in het beloofde sms-bericht te sturen wanneer een factuur te betalen was. Herinneringen konden ze echter wél sturen. Een simple smsje of email moet voor een operator nu toch niet zó moeilijk zijn, dacht ik zo. M-banxafe is nochtans een makkelijke manier van betalen. Ik ben onmiddelijk vertrokken.

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »


Te koop in onze shop

Vandaag besteld morgen op de bus

Partner Info »

Partner Events »

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Jobs »

Copyright © 2000 - 2013 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2013 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   CIM