Acronis True Image Home 2011
Zijn naam ontgroeid
02 mei 2011 | Dirk SchoofsTrue Image is zijn naam ontgroeid. Het begon inderdaad als een programma dat identieke kopieën maakte van je harde schijf, maar ondertussen heeft het zich ontpopt als een veelzijdige tool om ook veiligheidskopieën van mappen en bestanden te produceren.
Het programma opent met een vriendelijk, Nederlandstalig welkomstscherm dat je begeleidt doorheen de back-up van je computer, bestanden of mappen, of e-mail. In het volgende venster vraagt de assistent of de beveiliging voortdurend op de achtergrond of via een ingesteld schema moet verlopen. Je kan eveneens opteren voor een online back-uplocatie.
Deze tool is trouwens kieskeurig wat betreft de opslaglocaties. Je kan bijvoorbeeld geen submap selecteren voor een non-stop back-up. In Windows 7 zal je merken dat True Image in het Configuratiescherm de plaats heeft overgenomen van de ingebouwde Windows back-upfunctie.
Niettegenstaande het programma veel instellingen heeft om volledige en incrementele back-ups te maken, maakt de interface het de gebruiker toch gemakkelijk. Zo kan je met versieketens werken die een volledige back-up op regelmatige basis opfrissen met incrementele back-ups, en na een bepaalde periode opnieuw overgaan tot een volledige back-up.
Acronis True Image Home 2011
Prijs: 49,95 euro (maart 2011)
PRO: betrouwbaar, veel extra’s.
CONTRA: e-mailback-up beperkt tot de Microsoft-mailclients.
bron: Clickx
Externe links
Related Partner info








