automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Google-medewerker toont XP-lek

Microsoft reageert boos

14 juni 2010 | Kristiaan Van den Eynde

Een Google-werknemer heeft een beveiligingslek in Windows XP en Server 2003 bekendgemaakt. Ook toont hij hoe je het kunt uitbuiten. Microsoft is woedend.

Toch heeft Tavis Ormandy Microsoft vijf dagen de tijd gegeven om het gat te dichten. Afgelopen zaterdag heeft hij de softwarereus er al van op de hoogte gebracht dat de helpfunctie in oudere Windowsversies een serieus lek bevat.

Omdat Microsoft “er anders toch niets aan zou doen” zette hij woensdag een stukje code online waarmee je het lek kunt uittesten. Vooral daarover is de softwarereus boos. Microsoft verwijst naar zijn veiligheidsbeleid waarbij je geen informatie over veiligheidsrisico's mag verschaffen totdat Microsoft die verholpen heeft.

Ormandy zegt dat hij op eigen houtje werkt, maar toch is Microsoft ook kwaad op Google. Microsoft vindt het niet kunnen dat Google het motto Do no evil hanteert, terwijl zijn werknemers juist het tegenovergestelde doen.

bron: ZDNet

Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: beveiliging, google, microsoft, windows, xp, server2003, exploit

Gerelateerde artikels op Clickx

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

2 reacties op dit artikel:

21/06/2010 13:22:51

Blij dat Microsoft nog eens boos is :D Het werd tijd dat er nog eens iemand een mooie lek heeft gevonden in hun brol. Jammer dat Clickx niet schrijft over Linux, dan neem ik snel mijn abbonnement terug :’(

15/06/2010 11:04:43

MSn moet blij zijn dat ik het niet gevonden heb.Ik zou niks gezegd hebben en het aan de hackerscommunity doorgestuurd hebben. :-D)

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb