automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Bereken zelf je lening

Bereken je aflossingen zonder tussenpersoon

25 juli 2006
Een huis kopen of bouwen is zowat de grootste investering die een mens in zijn leven doet. Er is veel geld mee gemoeid en best ga je dan ook vooraf na wat je leenmogelijkheden zijn. Hoeveel moet je maandelijks terugbetalen wanneer je x aantal euro ontleent? Je kan dat laten berekenen door in Excel de BET-formule te gebruiken. Die berekent de mensualiteit op basis van een constant rentepercentage. Je vindt deze functie in de taakbalk van Excel onder INVOEGEN en dan FUNCTIE.

Klik vervolgens in het uitrolvenster op FINANCIEEL en kies voor de functie BET. Er start zich nu een soort wizard waar je verschillende parameters moet invullen. Excel omschrijft onderaan in het venster wat je precies moet invullen en wat het resultaat van de formule zal zijn. Let wel: met het aantal termijnen bedoelt men eigenlijk het aantal maanden (en niet het aantal jaren). Voor het ingeven van de rente gebruik je best de exacte formule zoals in de schermafdruk. Vervang het rentepercentage door je eigen waarde. In ons geval (we lenen € 150.000 aan 6% over een periode van 25 jaar) moeten we iedere maand € 951,93 terugbetalen.

Je hebt een bepaald maandbedrag in je hoofd en wil je weten wat het maximumbedrag is dat je kan ontlenen? Dan heb je de functie HW nodig. Die vind je op dezelfde plaats als de BET-formule. Let er hier op dat je het maandbedrag als een negatief getal ingeeft. Lees meer artikels over

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo'n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: lening, berekenen, excel, formules

Related Partner info

loading

Reacties

 

Reageer op dit artikel

Meld je aan om te reageren

6 reacties op dit artikel:

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:08

Origineel bericht van Filip Gouwy Beerse 01/08/2006
Ik werk met een Engelstalige Excel en dan heten die functies natuurlijk anders. Is het mogelijk om die functies ook in het Engels eens weer te geven ?

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:08

Origineel bericht van Gert 01/08/2006
Even zoeken maar hier zijn de functies:

de BET functie is PMT in't Engels
de HW functie is PV

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:07

Origineel bericht van didi 28/06/2007
Bestaan er ook formules in excel die toelaten om, vertrekkende van het totaal terug te betalen bedrag en een gekend maandelijks vast bedrag dat men gedurende de looptijd betaald, te weten te komen wat de rentevoet is die men heeft toegepast?

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:07

Origineel bericht van Stijn 14/07/2007
Hetgeen jij zegt lijkt mij ook veel logischer. Dit is trouwens ook wat Excell suggereert... De formule die men in het artikel plaatste heeft naar mijn inzien te maken met de rente per maand die telkens groter wordt, te verrekenen. Dit is nodig als je dit alles manueel zou uitrekenen of met de gewone basisbewerkingen in Excell. Verder ben ik er van overtuigd dat dit alles reeds in de BET formule zelf zit.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:07

Origineel bericht van Een andere Geert 12/03/2008
Enkel delen door 12 klopt niet. Laat maar eens een lening berekenen bij de bank, je zal wel zien... (op een paar euro afronding na)
Vermits je elke maand een stukje kapitaal aflost, moet je dus niet voor die 12 maanden dezelfde rente rekenen.
Het bedrag dat je per maand betaalt zal altijd gelijk zijn, maar daarin zal de rente afnemen ten opzichte van het kapitaal. Dit betekent dat je in het begin van je lening meer rente zal betalen dan dat je kapitaal zal terugbetalen. Naar het einde toe is er maar weinig rente meer te betalen en is het stuk kapitaal dat je terugbetaalt dan groter.

Mr Clickx Import
15/01/2009 18:02:07

Origineel bericht van Geert 12/03/2008
Als je jaarlijkse rente 6% bedraagt, moet je in de BET-formule een rente van 6%/12 ingeven om je maandelijkse aflossing te berekenen, niet (1+6%)^(1/12)-1.
In het voorbeeld dat hier gegeven wordt (150,000 euro aan 6% over 25 jaar) is de maandelijkse afbetaling 966.45 euro en geen 951.93 euro.

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
Bewaar pdf meld een fout Reacties Verstuur {T}print

Meest recent »

Partner Info »

loading

Partner Events »

loading

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2012 Clickx Magazine, Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2012 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb