Optimaliseer je geheugen
Minimem 1.3
28 augustus 2009 | Andy StevensWie met een al iets oudere computer werkt of veel zware programma’s tegelijk opent, loopt geregeld tegen de grenzen van het werkgeheugen aan. Minimem laat dat geheugen efficiënter functioneren.
Er bestaan aardig wat programma’s die beweren dat ze het werkgeheugen van je computer optimaliseren, maar in werkelijkheid niet veel meer doen dan de hoeveelheid virtueel geheugen vergroten (en dus niets doen met de werking van het eigenlijke geheugen).
Minimem gaat wel degelijk aan de slag met het geheugen dat in je computer zit, en in tegenstelling tot veel andere geheugenoptimalisatietools kan je hier zelf kiezen met welke processen je aan de slag wil gaan. Standaard worden alle processen getoond die meer dan 15 MB opslorpen (je kan dit cijfer zelf aanpassen). Diegene die je wil optimaliseren, moet je aanstippen en naar de linkerkant van de interface sturen.
De processen die je selecteert, worden vervolgens om de 30 seconden opnieuw geëvalueerd door Minimem en indien nodig aangepast. Dat gebeurt overigens in de achtergrond, en de tool zelf heeft ook niet bepaald veel geheugen nodig om te functioneren.
Niet elk proces/programma haalt evenveel opbrengst uit Minimem, maar geheugenhongerige applicaties zoals Firefox (en andere browsers) worden er wel mee tot de orde geroepen.
Bij de installatie van Minimem wordt er ook een draagbare versie van het programma in de installatiemap gezet (minimem.exe) die zich bijvoorbeeld ook op een usb-stick laat meenemen.
- Download : minimem1.3.msi (408 KB)







