automatisch aanmelden
registreer | wachtwoord vergeten?
Clickx Magazine

Lettertype voor mensen met dyslexie

Lezen wordt een pak makkelijker

12 juni 2009 | Andy Stevens
Lezen wordt een pak makkelijker

Dyslexie is een aandoening die het moeilijk maakt om geschreven taal te lezen. Nu is er een gratis lettertype dat het voor dyslectici makkelijker zou moeten maken om teksten te ontcijferen en te begrijpen.

Christiaan Boer, een Nederlandse grafisch ontwerper die zelf aan dyslexie lijdt, onderzocht wat het nu precies zo moeilijk maakt voor mensen met dyslexie om woorden en teksten te lezen. Om het probleem tegemoet te komen, ontwierp hij een lettertype waardoor het minder energie zou kosten om teksten te begrijpen.

Mensen die met dyslexie kampen, hebben last van een aantal specifieke problemen: ze wisselen sommige letters om, spiegelen letters of draaien ze zelfs om. Het lettertype ‘Dyslexie’ lost deze moeilijkheden op door middel van een aantal ingrepen.

Letters krijgen een lager zwaartepunt, sommige karakters staan een beetje schuin en bepaalde letters krijgen een grotere opening. Zo wordt elk karakter nog unieker, en is de kans op verwarring kleiner. Hoofdletters en leestekens worden wat groter en vetter weergegeven, zodat het begin en het einde van elke zin extra in de verf wordt gezet.

Het lettertype ‘Dyslexie’ is gratis beschikbaar voor particulier gebruik – in alle ander gevallen moet je contact opnemen met de ontwerper.Meer informatie en details over ‘Dyslexie’ vind je op studiostudio, onder het kopje ‘project dyslexia’.

 

Update 23-6-2009:
Het lettertype is inmiddels niet meer gratis voor particulieren, maar kost op de site van de ontwikkelaar tien euro.

tags

Tags

Een tag is een sleutelwoord dat aangeeft waar een tekst over gaat. Als je op zo?n tag klikt, krijg je een overzicht van alle artikels die hetzelfde sleutelwoord hebben meegekregen.

(?)
: dyslexie, lettertype, font

Externe links

Reacties

 

Reageer op dit artikel

 Meld je aan om te reageren

1 reacties op dit artikel:

15/06/2009 23:29:19

Prachtig het werkt inderdaad

Acties bij dit artikel :

Share/Bookmark
 Bewaar pdf  meld een fout  Reacties  Verstuur  print

Meest recent »

Populairste Nieuws »

Meest gelezen op Clickx.be »

Copyright © 2000 - 2010 Minoc Business Press n.v. RPR 0461842239. All rights reserved. Copyright © 2000 - 2010 Minoc Online.
Ontwikkeling website: Minoc Business Press | Minoc Online | Root BVBA | X-Factory

Hosting door Combell: Combell   Metriweb